Nowy start - oferta dla przedsiębiorców

Kto może skorzystać?

Projekt jest skierowany do przedsiębiorców, którzy, mimo wcześniejszych niepowodzeń, podjęli decyzję o powrocie na rynek i ponownym rozpoczęciu działalności gospodarczej.

 

     Są to:

  • Przedsiębiorcy z sektora MSP, którzy w okresie 24 miesięcy przed przystąpieniem do projektu zakończyli prowadzenie działalności gospodarczej. Następnie, w ciągu kolejnych 6 miesięcy przed datą przystąpienia do projektu, ponownie podjęli działalność gospodarczą, działając jako jednoosobowa działalność gospodarcza lub jako wspólnicy w spółce prawa handlowego.
  • Przedsiębiorcy z sektora MSP, którzy w okresie 24 miesięcy przed przystąpieniem do projektu zakończyli aktywną działalność gospodarczą, trwającą co najmniej 18 miesięcy. Następnie, zdecydowali się na ponowne rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Poziom dofinansowania i alokacja środków

 

Na co można przeznaczyć dofinansowanie? 

 

     Wsparcie obejmuje:

  • Pomoc w zrozumieniu przyczyn wcześniejszych niepowodzeń oraz rozwijanie kompetencji związanych z prowadzeniem firmy, mające na celu uniknięcie ewentualnych przyszłych porażek.
  • Pomoc w dostosowaniu się do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych i konkurencyjnych, umożliwiając skuteczne funkcjonowanie w nowych warunkach.
  • Szkolenie już zatrudnionych pracowników w celu podniesienia ich kwalifikacji oraz redukcji braków kadrowych w firmie.
 

Finansowanie

 

W ramach programu "Nowy start" oraz działania 2.21, mającego na celu poprawę zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego i wsparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach, przewiduje się celową dotację dla firm, które ponownie rozpoczynają działalność gospodarczą. Projekt zakłada realizację szkoleń oraz świadczenie usług doradczych.

 

Wartość finansowania projektu wynosi 14 000 000,00 zł, przy znacznym wsparciu Unii Europejskiej w wysokości 12 642 000,00 zł, co stanowi 84,28% całkowitej kwoty. Pozostałe 15,72% (2 358 000,00 zł) zostanie sfinansowane lub dofinansowane ze środków pochodzących z Budżetu Państwa.

 

Program jest w 100% dofinansowany ze środków funduszy unijnych oraz budżetu państwa.
Jesteś zainteresowany/na i chcesz dowiedzieć się więcej - skontaktuj się z nami
1200

GODZIN KURSÓW
I SZKOLEŃ

300

UKOŃCZONYCH
SZKOLEŃ

206

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

USTAWIENIA WIDOKU

Rozmiar tekstu:

Dla słabowidzących:

Mapa serwisu

Wersja tekstowa

Słownik skrótów

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.